[O1] - CZUJNIK WAŁKA ROZRZĄDU - USTERKA SIĘ POWTARZA

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • skiwafel
    Classic
    • 2017
    • 0

    [O1] - CZUJNIK WAŁKA ROZRZĄDU - USTERKA SIĘ POWTARZA

    :arrow: MODEL: OI Tour Ice 2005 liftback - moja od 1.5 miesiąca, przebieg 228000km
    :arrow: SILNIK: 1.6 BFQ seria
    :arrow: UKŁAD DOLOTOWY: seria
    :arrow: UKŁAD WYDECHOWY: seria
    :arrow: ELEKTRONIKA: elektryczne szyby przednie, elektryczne i podgrzewane lusterka, klimatyzacja ręczna, centralny zamek
    :arrow: UKŁAD NAPĘDOWY: seria
    :arrow: ZAWIESZENIE: seria
    :arrow: UKŁAD HAMULCOWY: seria
    :arrow: BODY-KIT: seria + 4x Zarówki Osram Diadem w kierunkach
    :arrow: ŚRODEK: seria
    :arrow: CAR-AUDIO: 4x głośniki Pioneer, radio Peiying
    :arrow: MOC: 102 KM

    plany - w najbliższym czasie wymiana oleju(tylko jaki :confused ) , podwyższenie przodu; w przyszłym tygodniu montaż instalacji gazowej LPG TECH.











  • skiwafel
    Classic
    • 2014
    • 3

    #2
    [O1] - CZUJNIK WAŁKA ROZRZĄDU - USTERKA SIĘ POWTARZA

    Witam serdecznie.

    Piszę w sytuacji dosyć awaryjnej, gdyż w środę wieczorem planowałem wyjazd za granicę na długi weekend a mam powody do obaaw przez moja skode. Do rzeczy:

    Skoda Octavia 1.6 - posiadam od ok. pół roku. Miałem objawy z zaświecającymi się konrolkami chceck engine, asr i kilka innych objawów. Ostatecznie zdiagnozowano, iż usterką jest czujnik wałka rozrządu.

    Jeździłem trzy miesiące - usterka zaczęła się stopniowo objawiać ponownie. Znów świeciły się kontrolki. W międzyczasie zamontowałem jednak instalację LPG -BRC. Problem zaczął się w miejscu gdy zaświecała się kontrolka ASR, wtedy auto nie przełączało na LPG i jechałem na benzynie.

    Ponownie wymieniono czujnik wałka, przy okazji rozrząd. Mija dziś dwa tygodnie i znów zaświecił mi się check engine. Jest to pierwszy objaw i boję się, że gdzieś na chorwacji auto mi się tak sypnie, że znów nie będzie chciał się włączyć LPG, a nie uśmiecha mi się wracać na benzynie, bo koszty mam ustalone pod LPG.

    Jadę jutro jeszcze do mechanika sprawdzić czy komputer pokaże błąd czujnika wałka, czy może po prostu coś innego.

    Zastanawia mnie jednak, co waszym zdaniem może wpływać na powracającą usterkę czujnika wałka? Usterka była za każdym razem robiona u innego mechanika, a i tak się pojawiła.

    Dzięki za podpowiedzi

    Komentarz

    • Maicroft
      Moderator
      S_OCP MemberModeratorr
      • 2004
      • 25757
      • Audi

      #3
      Zaswieca sie check to wyskakuje KONKRETNY blad - bez podania takiego numeru bledu to wrozbitow Maciejow u nas dostatek - proponuje kupic nowe auto, wyjdzie najtaniej :lol:


      Warto sprawdzic sprawnosc wiazki elektrycznej i nawet wymienic przewody ktore ida z czujnika do komputera lacznie z pinami, ktore lubia robic sie zielone, co owocuje rezystancjami z kosmosu dla komputera.
      Spritmonitor.de

      Komentarz

      • Irolus
        Classic
        • 2014
        • 1

        #4
        Witam serdecznie.
        Jestem nowym forumowiczem, a jednocześnie zaczynam przygodę ze Skodą Octavią Combi 1,6 75kW/102KM – AVU i już musze prosić o pomoc:/
        Niejako podłączam się pod problem „skiwafel”, a oto opis całej sytuacji:
        Postanowiłem założyć do skodzinki instalację gazową ( już założona od tygodnia BRC) i chciałem być fajny i umyłem silnik (specjalnym preparatem firmy KAGER i woda studzienna z węża, ale bez specjalnego ciśnienia, tylko tak żebym mógł bardziej spłukać cały brud niż jeszcze dodatkowo penetrować strugą wody). Wszystko było fajnie, a nawet wyśmienicie do momentu aż przejechałem ok 50 km i ponownie odpaliłem silnik. Wyskoczyły dwie kontrolki: 1) silnik, 2) kontrolka od ASR.
        Byłem u mechanika, podłączył się do auta i wykrył błąd (nie spisałem kodu) czujnika wałka rozrządu a drugi od ASR błąd szyny CAN. Liczę się z wymiana tego czujnika, ale zanim go wymienię (musze kupić nowy) chciałem się poradzić czy mogę sprawdzić jego wadliwość bez wymiany na inny. Jeśli tak to w jaki sposób (ale tak łopatologicznie). Dodam, że silnik pracuje idealnie. Odpala bez problemu, nie gaśnie kiedy nie chcę, nie wariuje na obrotach wszystko jak by był zdrowy i dlatego poddaje w wątpliwość wadliwość tego czujnika, a poza tym wczoraj ot tak sobie nagle check silnika zniknął, ale po trzecim odpaleniu silnika sprawa wróciła. Drugi problem to jest ASR i tutaj jeszcze nie zrobiłem żadnych kroków więc poproszę o pomoc od czego w ogóle zacząć?
        Jeszcze mam pytanie do Ciebie Skiwafel czy przed wymiana tego czujnika nie miałeś problemów z silnikiem w sensie odpalanie, gaśnięcie itp.?
        Dziękuje i pozdrawiam

        Komentarz

        • skiwafel
          Classic
          • 2014
          • 3

          #5
          Ok więc byłem u mechanika. Kod błędu to P0171 - czyli jednak nie jest to czujnik wałka.
          Mechanik stwierdził, że prawdopobnie może być zapchany filtr węglowy.

          Wg Was mogę z takim problemem w miarę spokojnie udać się w trasę? Planuję usunięcie usterki po powrocie.

          Komentarz

          • Maicroft
            Moderator
            S_OCP MemberModeratorr
            • 2004
            • 25757
            • Audi

            #6


            Jest tu dokladnie co sprawdzic, a jak to powinien wiedziec kazdy mechanik i podstawa nie sprawdzi tego na postoju, przynajmniej jednego z tych parametrow.

            Po zalozeniu LPG ciekaw jestem ile wynosi podcisnienie, a nastepnie korekty dlugo i krotkoterminowa na gazie. Tak to jest jak w nie do konca sprawnym aucie wklada sie LPG :roll:
            Spritmonitor.de

            Komentarz

            • ROBAL_26
              RS
              • 2010
              • 2320
              • Octavia I combi (1U5)
              • ATD 1.9 TDI PD 101 KM

              #7
              Większość błędów w 1,6 na gazie powiązane jest z inst. gazową , błąd wskazuje na słabą mieszankę czyli do gazownika na porządna regulację , co do czujnika położeniu wałka to jak i na gazie tak i na benzynie by go wywalał .
              Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

              ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

              https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

              Komentarz

              Pracuję...